Běžecká abeceda
Průvodce běžeckou abecedou

Běháte? Nebo s běháním začínáte? To je skvělé! 

Chcete si vylepšit techniku?

Zlepšit si běžecký postoj?

Chcete se v běhání zrychlit?

Právě s tím vám pomůže Běžecká abeceda. 

Co to je běžecká abeceda?

Možná jste o ní už slyšeli. Nebo je to pro vás novinka? Neznáte ji?

Běžecká abeceda je soubor speciálních cviků, kterými si zdokonalujete nejen techniku běhu, ale i rychlost, pružnost a koordinaci pohybu. 

Běžecká abeceda je vlastně běžecký krok rozložený do několika cviků (písmen), které posilují přesně ta místa na nohách, která jsou při běhu nejvíce namáhaná.

Co vám běžecká abeceda přinese?

Stačí ji provádět jen pár minut a už se vám to vyplatí.

Cvičením běžecké abecedy se vyhnete zdravotním problémům, které mohou nastat třeba špatnou běžeckou technikou.

Pro koho je běžecká abeceda vhodná?

Pro začátečníky i pokročilé.

Pro starší i mladší.

Pro závodníky i rekreační běžce.

Ano, všichni běžci ji potřebují.

Jmenuji se Zdeňka Suchánková a běhání se věnuji již spoustu let. Za tu dlouhou dobu jsem nasbírala spoustu zkušeností.

Pravidelně se zúčastňuji běžeckých závodů. Za svůj poslední úspěch považuji vítězství v posledních dvou ročnících Primátor cupu v kategorii 55+. Díky pravidelným a poctivým tréninkům se mi daří si i s přibývajícími léty zlepšovat časy.

Poprvé jsem se s běžeckou abecedou setkala před pár lety, kdy jsem chodila na běžecké tréninky. Postupem času se běžecká abeceda stala pravidelnou součástí mých tréninků, protože vím, že je pro mě prospěšná a díky ní se zdokonaluji.  

Bez cviků abecedy už si běhání neumím představit, cvičím je automaticky.

Proto jsem se rozhodla tyto cviky ukázat i vám, abyste mohli do svého běhání vnést větší kvalitu, rychlost i radost a připravila jsem pro vás tohoto Průvodce běžeckou abecedou. Vybrala jsem ty nejlepší cviky, které opravdu fungují a pomáhají.

V tomto Průvodci najdete šest nejlepších cviků v šesti samostatných komentovaných videích s podrobným komentářem.

25 stran rad a vyčerpávajících informací. 

Pomocí cviků běžecké abecedy získáte ty správné návyky, které se vám postupně zautomatizují. 

Každý cvik procvičuje určitou fázi běžeckého kroku, což je zásadní pro správný rozvoj vašeho běhání do budoucna.

Můžete mi ale namítnout:

„Jsem jen rekreační běžec a na žádný závod se nechystám, tak abecedu vůbec nepotřebuji…“

Omyl!


Právě pro vás, kteří si běháte sami pro sebe a neřešíte žádný speciální běžecký styl, je běžecká abeceda potřebná.

 

Tím, že se naučíte jednotlivé prvky běžeckého kroku, se vám začne „ladit“ běžecký styl a běhání vás nebude stát tolik sil.

Podívejte se na pár fotografií cviků běžecké abecedy, které jsou uvnitř Průvodce popsány:

Kolik stojí Průvodce?

Cena Průvodce běžeckou abecedou je Kč 250 Kč.

 Je to cena konečná, žádné DPH, žádné poštovné. Celého průvodce dostanete online na vaši e-mailovou adresu.

Cena necelých 42 Kč za jednotlivý cvik, kterým se posunete v běhání dál. A přitom budete cviky provádět jen pár minut při svém tréninku. Cenu průvodce jsem stanovila tak nízkou, aby pro vás nebyla překážkou ve vašem rozhodnutí zlepšit se v běhání. 

V Průvodci dostanete hodnotné a obsáhlé informace.  

Navíc je tu 14 denní garance vrácení peněz v plné výši, pokud zjistíte, že Průvodce není pro vás. Takže vlastně nic neriskujete.

BONUS

Běžecká abeceda
  • Pokud si zakoupíte Průvodce běžeckou abecedou, který je online, získáte k němu zdarma jako bonus jeho kompletní obsah ve formátu PDF. V tomto formátu si ho můžete stáhnout do počítače nebo do mobilu.
 
  • Můžete si Průvodce také vytisknout, třeba i svázat, a mít ho vždy po ruce, i když půjdete trénovat. Zvolte si nejlepší variantu sami, nebo využívejte obě. Výtisk i online verzi. Používejte takovou verzi, jaká vám je příjemnější.

Reakce prvního běžce, který vyzkoušel Průvodce běžeckou abecedou:

Ahoj Zdenko. Jsem fakt moc rád, že jsem si Tvou běžeckou abecedu pořídil. Je to fakt moc dobrý. Dříve jsem totiž chodil na běžecké tréninky, kde jsme samozřejmě po zahřátí a rozcvičce procházeli běžeckou abecedou a o její důležitosti jsem věděl, ale po pravdě při svých více či méně pravidelných výbězích jsem ji nedělal. Takže můžu porovnávat a vím, že provedení jednotlivých prvků je velmi důležité. Trenér mě často upozornil na chyby, které by mohly namísto procvičení a zlepšování vést spíše k poškození svalů. V Tvém průvodci jsem našel vše hodně dobře znázorněné, videa jsou skvělá, fotky upozorňují na správný postoj a držení těla, a hlavně následný komentář je perfektní, když poukazuješ na možné nedostatky při provádění cviků. Jedu teď podle toho, dodržuju to, dám si po dvou kilometrech rozběhání a zahřátí lehkou rozcvičku a protažení, pak projedu vždy alespoň čtyři základní cviky abecedy, tj. liftink, skipink, zakopávání a předkopávání a vyběhnu. Když mám víc času, dám si to celé a užívám si to! Určitě se to vyplatí dodržovat, jen tak se mně totiž v mém případě daří udržovat svoje tělo funkční, a ještě furt schopné běhu!
Jirka, běžec
(62 let)