Setkání se slavnou osobností

Setkat se osobně se slavnou osobností, vzorem či idolem, je snem mnoha lidí. Každý z nás má jiný vkus, jiný životní styl, koníčky i záliby, a tedy i obdivujeme různé lidi. Máme svůj pomyslný žebříček VIP. Myslím si, že je hezké mít svůj vzor(y), ze kterého můžeme čerpat inspiraci, motivovat se jeho životem nebo výkony, kterých dosáhl. 

Pro mě je setkání s takovým člověkem tváří v tvář opravdu silným zážitkem.  

Některá setkání se dají naplánovat. Můžu se například zúčastnit konkrétní akce, kde „můj“ slavný vystupuje nebo má třeba přednášku. 

Ale některá setkání s člověkem, kterého znám a obdivuji, se mi stala úplně náhodou. Prostě jsem se přihlásila na závod a tam jsem „ho“ potkala. Moc si těchto momentů vážím. Mám vždycky zvláštní pocit, když stojím v blízkosti někoho takového…

S kým jsem se setkala

Reinhold Messner

Reinhold Messner

V současnosti nejuznávanější horolezec světa, který oslavil v roce 2019 již 75. narozeniny. Má na svém kontě mnoho prvenství:

Je prvním horolezcem, který vylezl na všech 14 osmitisícovek a stal se v roce 1986 prvním držitelem Koruny Himaláje.

Jako první člověk provedl výstup na Mount Everest bez použití kyslíku i sólovýstup.

Přešel Antarktidu, Grónsko a pouště Taklamakan a Gobi.

Napsal desítky knih (přes 30 je i v češtině).

Je zakladatelem šesti muzeí v Alpách, které se věnují horám, tzv. MMM (Messner Mountain Museum). Je pánem na hradě Juvel.

Kde jsem se s panem Messnerem potkala? Na Festivalu Alpinismu, Praha 2016.
Reinhold Messner měl na festivalu přednášku. Sál byl narvaný k prasknutí a bylo tam téměř posvátné ticho, ve kterém zněl jen Messnerův velmi hluboký hlas. Závěrečný potlesk publika byl projevem úcty. Naživo působí pan Messner docela prostě, je menší a drobnější, než jsem si ho představovala. Ale když promluví, vzbuzuje respekt a obdiv.

Eva Vrabcová Nývltová

Pochází z Trutnova, kde jsem ji také potkala. Je to česká atletka a běžkyně na lyžích. Jedna z nejlepších evropských vytrvalkyň a první česká držitelka velké maratonské medaile od dob Emila Zátopka!

 Svého největšího úspěchu dosáhla na Mistrovství Evropy 2018, kde získala bronzovou medaili v maratonu v novém českém rekordu 2:26:31 ! Eva je velmi sympatická a působila na mě skromně.

Potkala jsem ji na trutnovském Olfin car půlmaratonu, kde měla v ruce startovní pistoli a odstartovala naše běžecké pole.

Držím Evičce palce v její nejnovější roli maminky a přeji jí, aby se zase vrátila do běžeckých bot, jak plánuje.

Eva Vrabcová Nývltová

Josef Šverma

Josef je jediným českým certifikovaným trenérem Chi runningu. Tedy běžeckého stylu, který je postaven na správném běžeckém postoji s co nejmenším úsilím, které při běhání vydáváte. 

Josef pořádá kurzy běhání ve stylu Chi runningu. Jeho kurzu jsem se zúčastnila a byla jsem nadšená. Nejen, že jeho názorné ukázky a povídání o běžeckém postoji, o chybách, které běžci často nevědomky dělají, byly vynikajícím způsobem předvedené a vysvětlené, ale dokonale zapadaly jako střípek ke střípku do celé mozaiky nazvané běh pro zdraví. Když se opravdu naučíte tento přirozený styl běhu, budete si běh užívat po dlouhá léta.

Co jsem si z kurzu ještě odnesla? Informace o velmi důležité regeneraci a strečinku po běhání, čemuž spousta hobby běžců nevěnuje ani pozornost, natož aby to prováděli. Protože jsem sama na sobě už význam správného protahování pochopila a strečink dělám, snažím se tyto svoje zkušenosti předávat dál všem lidem (běžcům), kteří se dostanou na mé stránky a začtou se do mých článků.

Kamil Krunka

Kamil Krunka je vynikající východočeský běžec, který závodí za SK Nové Město nad Metují. V posledních letech se setkáváme na startu Primátor cupu, což je seriál sedmi běžeckých závodů, který vrcholí slavným tradičním závodem Hronov – Náchod. Kamil byl absolutním vítězem celého Primátor cupu 2019 stejně jako rok předtím. V roce 2020 se Primátor cup nekonal, ale doufám, že letos se znovu obnoví.

Fotografie je z vyhlašování vítězů posledního závodu HN, které se poprvé v roce 2019 konalo venku na náchodském náměstí.

Kamil se představí ve zcela nové roli – hraje v novém českém filmu Zátopek, který bude mít snad premiéru v letošním roce.
Zahrál si zde finského běžce. Mimochodem, Kamilův vzor je právě Emil Zátopek. A nejen jeho…