5 tipů, proč začít chodit v létě🌞
- Dnes vám chci vám nabídnout pohled na mírnější pohybovou aktivitu než je běh, přesto však velmi účinnou.
- Tou je chůze🚶♀️.
- Pokud chcete vědět, proč právě léto je ročním obdobím, kdy je dobré začít, čtěte dál.
@behaninasbavi
B7 je horský maraton přes 8 vrcholů Beskyd. Došla jsem ji 2x a chci své nabyté zkušenosti předat i dalším lidem. Mám zážitky na celý život.
Beskydská sedmička je výzva. Je to volání a touha. Vím, o čem mluvím.
Na Nový rok jsem vyhodnotila tento článek z pohledu člověka, který si dal loni novoroční předsevzetí. Od abstraktního (PŘEDSEVZETÍ) ke konkrétnímu (POŽADOVANÉ VÝSLEDKY).
Pokud máte sami nějaké nesplněné předsevzetí z předešlého roku, čtěte dál. Pokud si chcete dát určitý cíl, který chcete letos dosáhnout, také čtěte dál.
Co jste v roce minulém nestihli, nedokončili nebo ani nezačali?
Co je „Novoroční předsevzetí“? Pro mnoho lidí spíš jen ta slova. Ano, dám si předsevzetí.
Abychom však TA slova zrealizovali, musíme pro TO něco sami udělat.
Na úvodní fotografii jsou mé tipy na oblasti, které je fajn si kontrolovat a když je potřeba, zlepšovat. V podstatě obyčejné věci. Ale abychom se dobrali k lepší fyzičce, postavě, imunitě i náladě, je potřeba se vyhecovat a jít do akce. Neodkládat to na někdy, na pondělí, na další týden. Jít hned teď třeba na procházku a hlavně, chodit pravidelně! Nepřestávat a vytrvat.
Pokračovat ve čtení „Jak opravdu splnit svoje novoroční předsevzetí“
Když jsem si v pátek 30.10. večer přečetla zprávu, že aplikace Endomondo končí, tak jsem tomu nevěřila. V poslední době jsem si totiž zvykla na zprávy valící se na nás ze všech stran, které chrlí „zaručené“ informace. Já si ovšem musím nejdřív přefiltrovat… Pokračovat ve čtení „Endomondo končí“
Cvik zvaný prkno neboli plank, také planking, patří k nejkomplexnějším cvikům, kterými posílíte paže, bříško a hlavně core neboli střed těla. I když v prkně stojíte na místě, vaše svaly pracují naplno.
PRKNO, PLANK, je jeden z nejúčinnějších cviků, při kterém nepotřebujete vůbec nic. Jen své tělo. Dokonce ani podložka není nutná, i když je příjemná. A stačí jen chvilka denně. Žádné hodiny strávené v posilovně.
Cvik provádíte vlastní vahou těla, při kterém zabírá více svalů současně. Je vhodný nejen pro běžce, ale pro všechny sportovce, samozřejmě i pro ostatní lidi pro správné držení těla a jako prevence bolesti zad. Na první pohled vypadá jednoduše, ale je důležité dodržet všechno správně, aby fungoval. Pak je to cvik velmi efektivní.
Dá se totiž cvičit klidně i venku na lavičce, na trávě, nebo i doma na zemi jen s podložením loktů třeba ručníkem. Pokračovat ve čtení „7 pozic prkna aneb jak se dostat do formy.“
Milé dámy, je vám je víc než třicet, čtyřicet nebo i přes padesát let (jako mě)?
Nabízím vám článek, ve kterém vám předám své vlastní zkušenosti, jak to dělám já.
Pánové mi prominou, že následující řádky nejsou primárně určeny pro ně, ale pozor, zakázané to vážně není. Naopak. Můžete si článek přečíst a třeba ho doporučit ženě, kterou by podle vašeho názoru mohl zajímat. Pokračovat ve čtení „4 lekce pro dámy“
Tak tohle si může dovolit jen špičkový sportovec, řeknete si. Po každém tréninku a ještě navíc osobního maséra, jen pro sebe!
A co my, hobíci a rekreační běžci? Co naše nohy, záda a ostatní části těla po tréninku? Taky by potřebovaly promasírovat, připravit tělo na další trénink a vyhnout se problémům či dokonce zranění, které může nastat.
Čas od času si masáž dopřejeme, ale to není každý den. Ale proč, když je to za prvé příjemné, za druhé dost potřebné? Pokračovat ve čtení „Můžete mít svého vlastního maséra každý den?“
První měsíc nového roku je za námi a nastal čas se podívat, jak daleko jste se dostali s plněním vašeho novoročního předsevzetí.
Pokračovat ve čtení „Nejsme žádní ledňáčci…aneb jak dopadlo vaše novoroční předsevzetí…“
Výhoda běžce, a to i hobby běžce je, že má zpravidla dobrou fyzičku. Jakmile se běháním zabýváte, svou kondici si neustále udržujete, pěstujete i zlepšujete. Získáváte sílu, vytrvalost i odolnost. A to právě je ono, co potřebujete pro
Je to aktivita, kterou jsem si hned napoprvé před lety zamilovala. Je to moje top záliba, která by se bez dobré fyzičky neobešla.
Italsky Via Ferrata, německy Klettersteig, česky zajištěná cesta. Ještě v nepříliš vzdálené minulosti se o této možnosti, vylézt na lehčí či náročnější skály a hory, ačkoli nejsme přímo horolezci, příliš nevědělo. Pokračovat ve čtení „Proč si nezkusit ferraty?“
Konec prázdnin nebo začátek školního roku. Mnozí z nás považují toto období za určitý mezník, konkrétní bod, kterým začíná něco nového…1. září v některých z nás vyvolává pocit k zahájení nové činnosti.
Prázdniny a dovolená jsou za námi a my máme chuť se pustit do něčeho nového. Chceme začít tu „novou aktivitu“, kterou již máme v hlavě delší dobu, a pořád na ni nedošlo. Nějak nebyl čas. Ale teď padlo rozhodnutí a jdete do akce.
Jaký je váš plán, vaše zářiové předsevzetí? Pokračovat ve čtení „Chci začít běhat, ale…“
🌞Běhání při vysoké teplotě je velká zátěž pro náš organismus. Proto je důležité jak pro běžce, tak i pro ostatní, kteří se pohybují na slunci, dodržovat několik základních pravidel. Potom si budete si aktivní pohyb v létě skvěle užívat přesně podle našich představ.
Kdo je připraven, není překvapen.
Člověk se totiž na rozdíl od zvířat ochlazuje pocením, a tím se odvádějí z těla potřebné minerály. Pokračovat ve čtení „7 tipů, jak nejlépe přežít běhání v horku“
Nejen během je běžec živ. Člověk, který běhá, nabírá sílu a kondici i dalšími a navíc velmi příjemnými aktivitami. Jednou z nich, alespoň pro mě, je vysokohorská turistika. Že se dá zvýšit fyzička výstupem do vyšší nadmořské výšky je dokázané. Nemusí to být zrovna Himaláje. I nižší kopce, které nám jsou dostupnější i několikrát v roce, mají stejný efekt. Pokračovat ve čtení „Tři dvoutisícovky za tři dny“
Jsou to již skoro dva roky, co jsem napsala tento článek. Všechno v něm platí do puntíku pořád. Jediný problém je ale v tom, že v současné době nejsou stejné podmínky, aby se dal můj recept na zvýšení fyzičky uskutečnit tak, jak jsem napsala.
To ale rozhodně neznamená, že by nešlo si vypěstovat dobrou fyzičku i za změněných okolností. Všechno záleží na tom, jak moc budeme sami k sobě poctiví a jaký cíl si stanovíme.
Nejdříve si přečtěte původní článek, ve kterém jsem popsala své zkušenosti, jak je možné si zakrátko zvýšit výkon při běhání. Tuto metodu využijete, až se dostanete do vyšších hor, než jsou u nás.
Na závěr vám poradím, jak to udělat i v této době, kdy zatím není tak jednoduché a samozřejmé se dostat na vyšší kopce, jak jsme byli zvyklí.
Rozhodla jsem se, že na svém webu poskytnu rady a informace všem, mladým, i svým vrstevníkům. Všem, kteří by chtěli začít dělat ve svém životě něco nového. Chtěli by třeba začít běhat, nebo chodit po horách, nebo v zimě na sněžnicích…Protože jsem aktivní běžkyně, která se běhání začala intenzivně věnovat až po 45. roce svého života, můžu vám teď, po více než 10 letech radit a pomáhat a předávat zkušenosti… Pokračovat ve čtení „Jak začít běhat aneb nikdy není pozdě!“
V sobotu, poslední den zimního času v letošním roce, jsme se rozhodli. Nádherné skoro jarní počasí nás navnadilo a proto jsme ani na chvilku nazaváhali. Táhlo nás to jako magnet. Na dlouhou túru už bylo pozdě,
ale na výstup na Sněžku to bylo tak akorát. Sbalili jsme malý batůžek s pitím
a nezbytnými zimními svršky, protože ani do Krkonoš se nemůže vydat žádný rozumný člověk bez čepice, rukavic a šály. Pokračovat ve čtení „Vyběhnout na Sněžku?“
Neběžce, tedy ty, kteří se nevěnují běhání, možná ani nenapadne, že by někdo mohl běhat v mrazu, ve sněhu, po ledových cestách, s větrem v zádech i v očích a s čelovkou na hlavě. Možná takového běžce ani nikdy nepotkali, protože kdo by chodil ven, když se tam čerti žení a je tam taková zima.
Opravdu je to tak. Nám běžcům končí zimní běžecká sezóna.